Ekologiczne koperty z nadrukiem- są coraz bardziej popularne

Ekologiczne opakowania wkroczyły na rynek usług kurierskich. Dbanie o środowisko naturalne staje się standardem. Jeżeli wysyłam paczki w folii, kopercie bąbelkowe lub innym opakowaniu, które nie jest ekologiczne, to możesz się spodziewać, że każdy wysyłki będą wyższe niż kiedyś. Nie ma od tego odwrotu, ponieważ przesyłki, logistyka i sklepy internetowe stają się coraz bardziej ekologiczne. Świat próbuje zmniejszyć ilość plastiku w codziennym życiu. Kurierzy będą zwracać coraz większą uwagę na to, w co zapakowałeś paczkę. Foliowe opakowania przesyłek, tak jak i jednorazowe sztućce pójdą w odstawkę. Mamy nadzieję, że już na zawsze.

Sztucznym opakowaniom mówimy- ,,Nie!”

Lepiej późno, niż wcale. Sztuczne pudełka, folia stretch, standardowe koperty wypchane bąbelkowym tworzywem- wszystko to przestaje być dobrze oceniane w świecie przesyłek. Od lat jest to już widoczne w krajach zachodniej Europy. Wkrótce ten trend bardzo mocno wejdzie również do Polski. Tak samo jak w przypadku sprzedawania w supermarketach sztucznych reklamówek, przesyłka zapakowana w sztuczne materiały będzie się wiązała z dodatkowymi opłatami. Będzie to stosunkowo duża kwota, którą odczuje każdy klient. Tak naprawdę z reklamówkami w sklepie jest podobnie. Kupowanie ich codziennie, zamiast noszenia ze sobą ekologicznej torby, mocno uderza po kieszeni. Odpowiednie przepisy wejdą w Niemczech jeszcze w tym roku. Tam podmioty, które będą wysyłać towar w zastrzeżonych opakowaniach, na przykład w folii,  muszą zarejestrować się w specjalnym zestawieniu. Gdy zostaną do niego wpisane, to będą obciążone dodatkowymi opłatami. Minusem takiego rozwiązania jest bardzo duże ryzyko, że w ostatecznym rozrachunku, zapłacą za to…klienci. Jednak firma nie może się z tego obowiązku wycofać, ponieważ brak rejestracji w systemie oznacza wysokie, sięgające ok. 100 tys. euro kary.

Jak będzie wyglądał recykling w przypadku firm kurierskich?

Niemcy zwracają bardzo dużą uwagę na to, żeby kontrolować jak i w czym wysyłane są przesyłki. Z tego względu decyzja o deklaracjach składanych przez sprzedawców masowych. Można się spodziewać zdecydowanego zaostrzenia kursu zmniejszającego nadmierną produkcję opakowań. Wysyłki powinny być dostosowane do rzeczywistych rozmiarów towarów oraz oparte na naturalnych materiałach. Wyjątkowy nacisk kładzie się na zmniejszenie tworzyw sztucznych, na przykład folii. Coraz większe znaczenie ma kwestia wykorzystania papieru. Odnosi się to do pokwitowań czy potwierdzeń odbioru.

Koperty ekologiczne wpisują się w ten trend

Zaprojektowaliśmy dla firmy XDeep koperty ekologiczne. Są wykonane z tektury. Mają nadruki w kolorze czarnym. Z przodu koperty ekologicznej znajduje się napis ,,Official XDeep Parts”. Obok niego jest charakterystyczny dla tej firmy znak X. Na dole koperty widnieje znaczek recyklingu i napis: ,,Why wait? We action now. For You. For the oceans”. To hasło nie tylko daje do myślenia, ale również motywuje do bycia bardziej ekologicznym. Na opakowaniu znajduje się również napis ,,European Made”, czyli wyprodukowano w Europie. Po bokach koperty są znaki X, jeden pod długim w czarnym lub brązowym kolorze. W taką kopertę ekologiczną można zapakować na przykład list. Jest pewność, że się on nie zniszczy, bo proponowane przez nas koperty są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia.

Świat staje się coraz bardziej przyjazny środowisku naturalnemu

Widać to nie tylko w ekologicznych kopertach, czy zmianach w cennikach przesyłek, ale również w wielu innych detalach. Na przykład firmy kurierskie wprowadziły do swoich usług transport rowerowy w miastach. Bardzo powszechna stała się również dokumentacja w formie elektronicznej. Tablety są dostosowane do wpisania danych przez kuriera, co zmniejsza ilość papieru. Na rynku dostaw szykuje się nowa jakość, co na pewno ucieszy klientów. Proponowane przez nas ekologiczne koperty są najlepszym dowodem na to, że przyjazne dla środowiska naturalnego opakowanie, może być również przyjemne dla oczu klientów.