Kategorie
Artykuły

Pudełka na produkty – preparaty badawcze

Projektując pudełka na preparaty wykorzystywane przez jednostki badawcze ważne było to, aby umieścić na nim niezbędną specyfikację. Istotnym było to, aby były to opakowanie praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Design nie jest tutaj priorytetem, jednak zadbano o to, aby pudełko prezentowało się klasycznie i nawiązywało swym charakterem do zawartości.

Opakowania pełnią funkcję zabezpieczająca nanorurki węglowe, czyli preparaty wykorzystywane przez wiele obiektów badawczych. Materiał zastosowany do ich produkcji musiał być po pierwsze nietoksyczny, a po drugie bezpieczny dla otoczenia. Wszystko po to, aby skutecznie ochronić zawartość przed wszelkimi zniszczeniami, czy też zmiażdżeniem. Pudełka są praktyczne oraz bezproblemowe w użytkowaniu. Otwierane są z pomocą standardowej klapki z zakładką – zmniejsza się ryzyko, że użytkownik rozsypie zawartość pudełka podczas otwierania.

Jak wykonaliśmy pudełka?

Do stworzenia opakowań na preparaty wykorzystano certyfikowany karton o optymalnej sztywności. Jest on odporny na wszelkie zarysowania, czy też drobne uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to sprawia, że zawartość jest chroniona, niezależnie od okoliczności. Relatywnie gruby karton nie deformuje się, więc pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Należy również wspomnieć o tym, że nadruk umieszczony na pudełkach jest odporny na ścieranie. Jest to bardzo ważne w przypadku produktów wykorzystywanych do celów badawczych. Napisy umieszczone na pudełkach nie pełnią roli dekoracyjnej. Warunkują one bezproblemowe oraz wygodne użytkowanie preparatów. Właśnie dlatego ich wytrzymałość jest kluczowa.

pudełka z nadrukiem

pudełka z nadrukiem

pudełka z nadrukiem

Pudełka na preparaty – unikatowy projekt

Opakowanie przygotowane zostało z troską o najmniejsze detale, zarówno jeśli chodzi o stronę techniczną, jak i wizualną. Jeśli chodzi o jakość wykonania pudełka, wykorzystano wytrzymały, wysokiej klasy karton, który zapewnia produktowi właściwą ochronę zabezpiecza go przed uszkodzeniem, jednocześnie doskonale się prezentując.

Wykorzystany karton wygląda szlachetnie i solidnie, dzięki czemu tworzy pozytywny obraz firmy: rzetelnej i profesjonalnej. Dodatkowo zewnętrzną stronę opakowania pokryto śliską folią, dzięki czemu to prezentuje się jako nowoczesne, ma gładką, miłą w dotyku powierzchnię. Folia zabezpiecza także wydruk, sprawiając, że ten jest dobrze widoczny i mało podatny na starcie czy blaknięcie.

pudełka z nadrukiem

pudełka z nadrukiem

pudełka z nadrukiem

Pudełko i produkt wykonane w Polsce

Opakowanie zostało stworzone na indywidualny projekt, nie jest kopią żadnych podobnych produktów. Na białym kartonie umieszczono elementy i napisy w odcieniach jasnej zieleni, a także czarny tekst. Całość jest czytelna oraz przejrzysta, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać istotne parametry. Jest to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.

W pudełkach tego typu ważne jest to, aby zachować umiar. Muszą być one przede wszystkim profesjonalne. Zbyt duża ilość zbędnych elementów byłaby przytłaczająca, a także utrudniałaby odczytanie napisów. Udało nam się osiągnąć złoty środek pomiędzy efektownym, a uniwersalnym designem. Jest to najlepsza wizytówka przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji omawianych preparatów. Lekkie, a zarazem trwałe opakowanie budzi pozytywne skojarzenia.