Kategorie
Artykuły

Jak zapakować dżem?

Pudełka reklamowe na dżemy łączą ze sobą uniwersalność oraz elegancki dizajn. Są one na tyle praktyczne, że można umieścić na nich niezbędne informacje, a jednocześnie wyeksponować produkt.

Pudełka ozdobne na produkty spożywcze

Pudełka zostały stworzone na bazie dostarczonych przez klienta niewielkich słoików na dżemy. Projekt musiał być na tyle przemyślany, aby przedstawić produkty, z jak najlepszej strony. Opakowania zostały stworzone z myślą o targach branżowych, gdzie potencjalni kontrahenci oraz klienci otrzymywali upominki do przetestowania. Oczywistym jest, że jakość pudełka odgrywa tutaj kluczową rolę, gdyż bezpośrednio przekłada się ona na odczucia odbiorców oraz wizerunek marki.

Głównym celem było zachowane balansu pomiędzy efektywnością, a klasyką. Dizajn wymagał tego, aby opakowania wyróżniały się na tle podobnych produktów, ale jednocześnie nie był przesadzony. Zbyt duża elementów mogłaby wzbudzić chaos oraz przynieść odwrotne skutki do zamierzonych.

pudełka ozdobne z nadrukiem

pudełka ozdobne z nadrukiem

Jak wykonaliśmy pudełka?

Opakowania na dżemy zostały wykonane z najwyższej jakości kartonu. Był to priorytet, gdyż wiadomo, że wypełnione słoiki trochę ważą. Zbyt cienki karton mógłby przerwać się pod wpływem ich ciężaru. Właśnie dlatego dobrano karton o wysokiej gramaturze, który odznacza się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Warto dodać, że kształt i wypraska został stworzony od początku do końca na podstawie dostarczonych próbek. Tradycyjny prostokątny kształt pudełka pozwala na umieszczenie w nim trzech sztuk słoików. Drugi wariant ma formę kwadratu, który pomieści dwa dżemy.

pudełka ozdobne z nadrukiem

Opakowania, które prezentują produkt

Ciekawym urozmaiceniem jest otwarte okienko, które pozwala zaprezentować zawartość. W innym przypadku odbiorca mógłby mieć wątpliwości, co znajduje się w środku. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że w opakowaniu znajdują się szklane pojemniczki, na które trzeba uważać. Na zewnętrznej stronie opakowania umieszczono nadruk wykonany metodą cyfrową. Jest on czytelny, a także prezentuje się bardzo estetycznie. Nie jest również podatny na ścieranie, co również stanowi duży atut.

Należy mieć świadomość, że w przypadku opakowania na produkty spożywcze, należy uwzględnić więcej informacji. Zachodzi konieczność zawarcia na nim tabeli ze składem, a także innych podstawowych danych na temat wyrobów. Jest ich całkiem sporo, co zostało sprytnie przemycone na pudełku – znalazły one swoje miejsce na spodniej ściance.

 

Czytaj także: Pudełka reklamowe MTV dla fanów muzyki

pudełka ozdobne z nadrukiem

pudełka ozdobne z nadrukiem

Spójna prezentacja produktu to lepsze efekty marketingowe

Projekt pudełka na dżemy wymagał nie tylko poznania specyfiki wyrobu, ale również okoliczności, w jakich zostaną one zaprezentowane. Na targach tematycznych duże znaczenie odgrywa oprawa wizualna. Stworzone opakowanie posiada bardzo delikatny front. Wokół okienka znajdują się zarysy egzotycznych kwiatów, czy też owoców. Nie jest to jednak przedstawione w sposób banalny i oczywisty.

Kształty są opływowe i subtelne, co wygląda bardzo efektownie. Jasna kolorystyka z niebieskimi oraz zielonymi akcentami to doskonała opcja, która nie tworzy zbędnego przepychu. Takie pudełko znakomicie wpasowuje się w nowoczesną i nieco minimalistyczną stylistykę, która stała się pożądana przez wielu producentów.