Zlecanie wydruku za pomocą internetu to już powszechna praktyka – wygodna i oszczędna. Nie wszystkie drukarnie oferują jednak usługi najwyższej jakości, a sugerowanie się jedynie niską ceną może okazać się zgubne.Dlatego warto zapoznać się z opiniami na temat drukarni oraz sprawdzić jej portfolio na stronie www. Tam też powinny znaleźć się dokładne informacje na temat zasad przesyłania i formowania zleceń.

Jeśli drukarnia posiada odpowiedni park maszyn i jest dobrze zorganizowana, wykonuje zazwyczaj zlecenia w 24 godziny dla nakładu od 1 do nawet 10 000 sztuk. Należy też upewnić się, że oferta firmy działającej on-line nie ogranicza się wyłącznie do druku mało- i wielkoformatowego, ale obejmuje również usługi introligatorskie – cięcie, bigowanie, bindowanie, falcowanie czy tłoczenie. W końcu bez odpowiedniej obróbki nawet najlepszej jakości produkt będzie tylko kawałkiem zadrukowanego papieru.

Zamówienie druku przez internet wiąże się też z koniecznością opłacenia dostawy. Niekiedy jednak, gdy zamówienie jest wystarczająco duże, do naszego domu lub firmy produkt przyjedzie za darmo. To sprawi, że korzystanie z drukarni przez internet stanie się jeszcze bardziej opłacalne.